Аплікація соломкою

Виготовлення аплікацій з природного матеріалу - дуже трудомістка й тонка робота. Це складний технічний і творчий процес, результатом якого є досягнення довершеності форми й художньої виразності виробу.
1. Заготівля соломки.
У техніці аплікації використовують соломку жита, пшениці, вівса, ячменю, проса, рису, гречки та різних трав. Наприклад, у Японії, В'єтнамі й Китаї майстри добре вивчили властивості рисової соломки і навчилися майстерно її використовувати для виготовлення різноманітних виробів.
У Західній Європі, де поля в основному засівали пшеницею, для виробів використовували пшеничну солому. Золотистий колір, блиск, легкість, пластичність і досить висока міцність її дозволяли створювати вироби, які найбільш повно розкривали красу саме цього природного матеріалу.
У Росії, Білорусії та в Україні основною зерновою культурою було жито. Тому в повсякденному житті селяни користувалися житньою соломою. Нею покривали будинки, з неї плели кошики тощо. Аплікацією із соломки оздоблювали скриньки, рамки, тарелі, виготовляли з неї картини та панно.

Солома різних злаків - довговічний та красивий матеріал для створення пейзажів, квітів, архітектурних ансамблів, інкрустації на вазах із пап'є-маше, орнаментах блюд, столиків, книжкових обкладинок. Скрізь солома виглядає виразно й гарно. її кольорова гама досить різноманітна. Вона має десятки різних відтінків: жовто-золотавий, зеленкуватий, сіруватий, червонуватий, коричневий та інші. Усе залежить від виду рослини й часу її збирання.Житня соломка тверда, товста, сірувато-жовтого кольору. Пшенична - трохи м'якша, світло-золотава, також товста й міцна. Найсвітліша, тонка й еластична солома ячменю і вівса. Зазвичай з неї роблять квіти. Рисова соломка - біла й м'яка, гречана - коричнева й тверда.
3. Інструменти та пристосування.
Для роботи із соломкою потрібні ножиці звичайні та манікюрні, ножі-косяки, праска, олівець та лінійка, копіювальний папір, клей ПВА, пензлик, пінцет, ванночка для замочування соломки. 


Немає коментарів:

Дописати коментар